1. Pączkująca wyobraźnia sceniczna

Mateusz Marek (SMKKPM)

Pączkująca wyobraźnia sceniczna to warsztaty z kreatywnego myślenia.

Chcę znaleźć użyteczne narzędzia do tworzenia historii. Do improwizowania na scenie, do szukania skojarzeń, ciekawych rozwiązań. Chcę pokazać Wam jak zmotywować się do pisania i wymyślania niebanalnych tekstów, wyrzucania z siebie pokładów uśpionej inwencji. Wszystko jedno czy jesteś piosenkarzem, aktorem, stand uperem czy specjalista od social mediów. Łączy nas jeden bank - bank oryginalnych, odkrywczych pomysłów. Może napiszemy zwrotkę piosenki, może straszna historię, może zalążek scenariusza do Twojego filmu, a może zaimprowizujesz bardzo ciekawy monolog.

Mateusz Marek – komik, autor tekstów i wykonawca w SMKKPM - sekcji muzycznej Kołłątajowskiej kuźni prawdziwych mężczyzn. Copywriter i wydawca dla RMF MAXXX, artysta klown w fundacji Czerwone Noski


2. Muay Thai

Maciek Skupinski

Dla wszystkich, interesujących się Muay Thai i wszelkimi innymi sportami walki, dla tych też, którzy boksu nie lubią. Dla zapatrzonych w ideały sportowe, w swoich mistrzów i dla tych, którzy szukają swojej drogi – w sporcie i w życiu. Dla ciekawych, żądnych przygód, dla spokojnych, ustatkowanych ludzi, dla tych którzy do czegoś dążą i tych którzy czegoś żałują. Dla wierzących i nie wierzących.

Wszyscy musimy pracować nad kształtowaniem swojego ducha, by stawać się lepszymi ludźmi! Mi Muay Thai w tym pomaga. Może i komuś z was ten sport pomoże wewnętrznie się rozwijać! Pamiętajcie – „każda, nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku” ! Dlatego, bez względu na to, jak daleka jest droga, jak trudna, jak odległy cel, nie wolno się poddawać! Jedyną przegraną jest rezygnacja, wszystko inne, to krok na przód! Zawsze wysiłek przynosi owoce!


3. Broadway song

Marta Kosiorek

Wyobraź sobie taką sytuację: idziesz ulicą, nagle zaczynasz śpiewać o tym co właśnie poczułeś, w jednej chwili dostajesz takiej mocy, że możesz wszystko, a każdy przechodzień, taksówkarz, sprzedawca ze sklepu dołącza do Ciebie, zaczynacie synchronicznie tańczyć, wyśpiewywać razem refren piosenki. Nic już Was innego nie obchodzi, liczy się tylko tu i teraz, chwilo trwaj! - tak, właśnie z taką scenerią kojarzą nam się musicale. Jeżeli kiedykolwiek chciałeś poczuć się jak jeden z bohaterów filmów muzycznych to te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Na półtorej godziny przeniesiemy się do słonecznej Grecji, gdzie przeżyjemy rzeczywistość w rytmie piosenek zespołu ABBA.


4. Przystanek zdrowie – ruch to zdrowie!

Maria Mańko

Przystanek zdrowie – ruch to zdrowie!” to praktyczny warsztat na którym doświadczycie korzystnego wpływu aktywności fizycznej na stan ciała i ducha. Zgrabne uda, umięśniony brzuch, zdrowe serce, świetne samopoczucie i dużo dobrej zabawy – to wszystko da Ci trening z Marysią.

Co będziemy robić?

- trening z wykorzystaniem taśm mini-band Blackroll

- stretching powięziowy z wykorzystaniem rolerów Blackroll

Co będzie Ci potrzebne?

- Strój sportowy, ręcznik


5. Warsztaty kulinarne

Anna i Paweł Dudzińscy

Często odwiedzają Cię goście, chciałbyś zaskoczyć swoją rodzinę, znajomych i zrobić przyjęcie doskonałe? Zapraszamy na wspólne gotowanie i pobudzenie kreatywności w odkrywaniu mocy smaku.


6. Jak mowic, aby nas sluchano? Techniki mowy, emisja głosu, oddech

Iwona Rulewicz

Jak mówić, aby inni słuchali nas z ciekawością, ze zrozumieniem i z przyjemnością?

W dzisiejszych czasach ważne jest nie tylko co mówimy, ale jak mówimy. Nawet najciekawszy temat przedstawiony w nudny i monotonny sposób traci na swej wartości i sile oddziaływania. I odwrotnie pozornie trudna i nieciekawa wypowiedz, może wiele zyskać gdy nada jej się odpowiednią formę.

Na moich warsztatach dowiecie się w jaki sposób używać swego głosu i jak go ćwiczyć i doskonalić, aby stał się posłusznym instrumentem. Nauczę Was prawidłowego oddechu przeponowo- żebrowego, dzięki któremu Wasz głos będzie brzmiał czysto i dźwięcznie.


7. Pan i Pani DRUMS

Bartek i Iga Miecznikowscy

Pan i Pani Drums to Bartek i Iga, którzy przyjadą do Czerwińska by razem z Wami bawić się dźwiękiem, głosem i instrumentami. Bartek i Iga prowadzą całe mnóstwo najróżniejszych warsztatów. Jeżdżą po Polsce, próbując pobudzić wśród młodych poczucie rytmu i muzyki. W trakcie warsztatów zarażą Was pasją do wspólnego grania, muzykowania i razem stworzycie jedyny w swoim rodzaju zespół!


8. #selfdevelopment czy #slowlife - jak nie dac sie zwariowac?

Maria Rzepka

Czy Twój szef oczekuje czasem doskonałej dyspozycyjności, Kościół doskonałej moralności, instagram zdjęcia Twojego doskonałego życia, a kostium kąpielowy doskonałej figury? Przyjdź na warsztat i poznaj sposoby, jak cieszyć się z doskonałej niedoskonałości. Jako psycholog sportowy przekazuję zawodnikom m.in. jak odpowiadać na oczekiwania wyników, na ciągła presję, stając się przy tym coraz bardziej sobą i wykorzystując każdą sytuację dla siebie. Jestem pewna, że poza sportem jest to równie istotne! Zapraszam Cię wiec bardzo serdecznie na warsztat, po którym inaczej spojrzysz na codzienne wyzwania!


9. Podstawy języka migowego

Karolina Piasecka

Pewnie nie raz zderzyłaś/eś się z barierą komunikacyjną?! Różnorodność i wielość języków może stać się ogromną przepaścią pomiędzy ludźmi. Jeżeli jesteś ciekawa/y jak można zamienić kilka słów z osobą głuchą, dla której bariera językowa to codzienność, to zapraszam Cię na spotkanie z językiem migowym.

Nie będzie to wykład ani lekcja dla zaawansowanych, nie poznamy całego słownika z miganymi słowami ale poznasz kilka podstawowych zwrotów i zasmakujesz trochę języka zamkniętego w dłoniach.


10. News - afera - skandal. Dziennikarstwo dla średnio-zaawansowanych zainteresowanych

Michał Piasecki

- Sex, drugs and rock'n'roll, czyli media, pieniądze i władza.

- "Fast and Furious: Radio Maryja vs TVN". (Nie) tylko w kinach!

- Breaking News jako credo dziennikarskiej wiary

- Clickbait, czyli święta afero módl się za nami, a dziennikarze śledczy zbawią nas od złego.

- Interview with the vampire. Jak nie dać się ograć i samemu nie zabić się podczas wywiadu.

- TL-DR (Too Long - Didn't Read) - krótka historia ewolucji. Od piramid do smartfona.


Zero ściemy, zero nudy, zero litości. Zapraszam Cię na warsztaty z dziennikarstwa, które będą prawdziwymi warsztatami (czyli będziemy pracować) z prawdziwego dziennikarstwa (czyli nie będziemy pisać laurek). Pokażę Ci zależności, które rządzą mediami, polityką i biznesem. Nauczysz się odróżniać informacje od propagandy i opinie od faktów. Będziemy drążyć afery medialne, szukać skandali i krzyżować pięści w wywiadach. To będzie ścieżka zdrowia wiodąca od "Wiadomości" TVP po "Tylko nie mów nikomu" Sekielskich. Jak afery, to tylko grube. Jak newsy, to naprawdę gorące. A jak skandale - to zawsze pikantne. Spróbuję sprawić, byś poczuł zapach pracy w redakcji (a jest to zapach presji, odpowiedzialności i potu). Jednym słowem: Gwarantuję Ci kawał dobrej zabawy! Zapraszam wszystkich, którzy interesują się światem współczesnym, szeroko pojętymi wydarzeniami lub zwyczajnie zastanawiają się, czy dziennikarstwo, to jest coś, czym warto się zajmować. 

PS. Na warsztaty proszę KONIECZNIE zabrać smartfony;).


11. Trochę DIY Trochę ZeroWaste

Małgorzata Pertkiewicz

Przydałby Ci się organizer? Na pędzle, ołówki, markery, farby, pędzle do makijażu, pomadki a może śrubokręty? Przyjdź na warsztat Trochę DIY Trochę ZeroWaste i zrób swój kubek/pojemnik a później wykorzystaj go jak chcesz!

*możesz też przyjść i zrobić cokolwiek zechcesz z tego co znajdziesz na warsztacie


12. Żywienie w sporcie

Anna Hinburg

Każdy z nas wie, że odpowiedni sposób żywienia odzwierciedla się w osiągnięciach sportowych poprzez odbudowę i regenerację komórek poprawiając wydolość organizmu. Zatem co jeść, aby zwiększyć przyrost masy mięśniowej lub/i by schudnąć w trakcie uprawiania sportu, w jaki sposób komponować posiłki, ile spożywać płynów podczas treningów, jak przeliczać podstawową przemianę materii oraz własne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, czy olej kokosowy, stewia i ksylitol są zdrowe dla sportowca? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas warsztatów, ktore poprowadzi dr. inż. Anna Hinburg, specjalista ds. żywienia człowieka, dietetyk.


13. Muzykoterapia

Piotr Solorz

Spotkanie z muzykoterapią, czyli jak odkryć swoje wewnętrzne muzyczne dziecko. Przełamywanie muzycznych blokad oraz uświadomienie sobie, że muzykowanie jest dla każdego dostępne - to cele tych warsztatów. Wspólny śpiew, granie na instrumentach, aktywizujące interwencje muzyczne oraz elementy relaksacji.


14. Warsztaty baristyczne

Marta Felińska-Włudyka

Warsztaty mają na celu pokazanie, że kawa zawiera w sobie nie tylko gorycz ale również nuty słodyczy i kwasowości. Będziemy testować ziarno jakości specility pochodzące z Rwandy, Kostaryki, Brazylii oraz kawy dostępne w sklepach. Następnie wypróbujemy jedną z alternatywnych metod parzenia kawy – drip. Zapewniam sporą dawkę kofeiny i ciekawostki dotyczące uprawy i pozyskiwania pobudzającego nas do życia ziarna.


15. Taniec współczesny

Żaneta Łapięś

Podczas zajęć przeniesiemy ciężar ciała na podłogę. Będziemy szukać na niej wygodnych rozwiązań ruchowych, które pozwolą nam stworzyć konkretną choreografię. Na bazie powstałej struktury poszukamy różnych jakości – pobawimy się tempem i pauzą. Przekonamy się, że świadoma obserwacja własnych ruchów prowadzi do bardzo ciekawych odkryć w ciele, co przekłada się na nasz taniec.


16. Pierwsza pomoc

Kasia Bekisz

Ktoś przy Tobie zasłabł? Kolega się poparzył? Koleżanka zraniła? A może byłeś świadkiem wypadku? Wpadłeś w panikę, nie wiedziałeś co zrobić?

Podczas tych kilku godzin spróbujemy dać odpowiedź na najważniejsze pytanie: co zrobić, zanim przyjedzie pomoc. W ramach kursu teoria i praktyka. Wszystko w przyjaznej i wesołej atmosferze. I Ty możesz zostać czyimś bohaterem!


17. Improwizacja teatralna

Michał Łysiak

Warsztaty z Improwizacji Praktycznej (improwizacji scenicznej, kabaretowej, komediowej). Warsztat dynamiczny złożony z działań fizyczno-umysłowych w formie krótkich zabaw indywidualnych i grupowych. Minimum teorii, maksimum praktyki. Uczymy przez zabawę. Bawimy się ucząc. Dobra zabawa i swobodna atmosfera pozwalają w szybki sposób zdobyć podstawowe umiejętności z zakresu komunikacji, aktywnego słuchania, opowiadania, prezentacji oraz współdziałania - czyli części składowych improwizacji jako takiej - to z kolei wpływa na podwyższenie efektywności pracy człowieka i w życiu prywatnym i zawodowym. W możliwie krótkim czasie rozwijamy spontaniczność, kreatywność, pewność siebie i odwagę proponowania własnych pomysłów.

A jakby ktoś wolał bardziej werbalnie to jest takie coś:

https://www.youtube.com/watch?v=rGxqSUoH_6w

18. Trening aktorski

Marcin Wąsowski

James Bond czy Johny English? Wonder Woman czy Mary Poppins? Ty decyduj kim chcesz być! Przyspieszony kurs sztuki aktorskiej z Marcinem Wąsowskim – aktorem, reżyserem i scenarzystą z wieloletnim doświadczeniem.


19. Hip-hop

Łukasz Pięta

Niesamowitą energią, radością z muzyki i pasją do tańca - tym wszystkim możecie się zarazić podczas zajęć, a wszystko to połączone z profesjonalnym podejściem. Oryginalny styl wypracowywany przez lata treningów pod wpływem instruktorów z Polski i ze świata są podstawą układanych choreografii. Czego możecie się spodziewać? Na pewno świetnej zabawy, oryginalnego układu i niespożytej energii. Jedyne czego oczekuję to pozytywnego nastawienia i chęci do wspólnej zabawy.


20. Zobaczyć świat oczami grafika

Marek Sułecki

Czym jest grafika komputerowa? Z czym się ją je? Co się kryje w jej świecie? Podczas tego warsztatu będzie można dowiedzieć się co kryje się za pracą grafika komputerowego, co trzeba wiedzieć, umieć. Warsztaty składają się z dwóch części - wykładu i dyskusji, oraz z ćwiczeń warsztatowych. Podczas ćwiczeń spróbujemy zrozumieć sposób w jaki grafik patrzy na świat.

Zapraszam serdecznie, ja, Marek. Absolwent Polsko-Japońskiej Akademii Komputerowej na kierunku Grafika komputerowa; Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania na kierunku Grafika komputerowa; obecnie grafik w agencji reklamowej na Saskiej Kępie.


21. Warsztaty telewizyjne

Katarzyna Zimińska

Wypowiedź w mediach to dla wszystkich duże wyzwanie. Nawet dla tych, którzy z kamerą pracują na co dzień. Gdzie patrzeć w trakcie wywiadu, jak przygotować się do rozmowy z dziennikarzem, o czym mówić, jak wybrnąć z trudnej sytuacji i opanować stres oraz jakie znaczenie ma strój i mimika twarzy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć na naszych warsztatach medialnych. Może ktoś z Was połknie bakcyla i wciągnie się w ten pasjonujący świat? :) Do zobaczenia!


22. „The cake is a lie” - o grach komputerowych od kuchni

Marcin Waligórski

Czy grę można stworzyć w pojedynkę czy potrzebny do tego jest sztab ludzi? Od czego zacząć swoją przygodę w GameDevie? Czy granie w gry pomaga być lepszym twórcą? Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś na jakiej zasadzie działają gry, ile pracy trzeba włożyć w wykonanie choćby małego indyka i jaką wiedzę dobrze by było posiadać w tej branży to zapraszam Cię na ten warsztat. Zahaczymy o tematy technologii, silników gier, porozmawiamy trochę o programowaniu, ale również o grafice i animacji. Przedstawię również działanie jednego z najbardziej znanych i łatwo dostępnego silnika gier na rynku.


23. Warsztaty fotograficzne

Władysław Nowosielski