WARSZTATY

CAMPO BOSCO 2018

 1. Warsztaty teatralne

Prowadzący: Mariusz Kozubek

Limit osób: 15

Warsztaty teatralne koncentrujące się głównie na interakcji i improwizacji. Zajęcia rozwijające umiejętności współpracy ze scenicznym partnerem, przełamywania barier, otwierania się na innych, dawania siebie innym – i twórczego czerpania od innych. Improwizacja na zadany temat, kreatywne budowanie opowieści, rozwijanie umiejętności, konstruowanie historii.

 

 1. Improwizacja teatralna

Prowadzący: Mateusz Feliński

Limit osób: 15

Nie od dziś wiadomo, że najlepsze rzeczy w życiu powstają spontanicznie. Na scenie jest tak samo! Warsztaty z improwizacji to połączenie elementarnych zadań aktorskich z grami improwizacyjnymi. Zostaw wstyd za drzwiami, odkryj swój potencjał aktorski, nie bój się tworzyć i chodź się pobawić!

 1. Emisja głosu

Prowadząca: Mirosława Podlińska

Limit osób: 15

Ramowy program warsztatu zawiera:

- świadoma praca nad głosem

- prawidłowe oddychanie i wzmacnianie siły oddechu

- poprawa brzmienia i nośności głosu

- poprawa dykcji i wyrazistości mowy

- zapobieganie wpływu stresu na głos

- efektywna praca nad głosem

- nauka śpiewu wybranych kanonów

Głos i praca nad nim to moja pasja. Zajmuję się emisją i psychologią głosu, terapią zaburzeń głosu oraz prawidłową wymową i doskonaleniem dykcji. Odkrywanie własnego głosu i praca nad nim to fascynująca podróż, do której gorąco zapraszam. Nigdy nie jest za późno.” – Mirosława Podlińska (pedagog muzyczny, dyrygent, emisjonista)

 1. Muzykoterapia

Prowadzący: Piotr Solorz

Limit osób: 20

Spotkanie z muzykoterapią, czyli jak odkryć swoje wewnętrzne muzyczne dziecko. Przełamywanie muzycznych blokad oraz uświadomienie sobie, że muzykowanie jest dla każdego dostępne - to cele tych warsztatów. Wspólny śpiew, granie na instrumentach, aktywizujące interwencje muzyczne oraz elementy relaksacji.

 1. Warsztaty bębniarskie

Prowadzący: Tomasz Posiadała

Limit osób: 7

Warsztaty bębniarskie dla początkujących będą miały na celu naukę podstaw grania na bębnach typu djembe i komponowania ich z innymi instrumentami. Podczas zajęć nauczymy się podstawowych technik grania na bębnach, następnie nauczymy się kilku rytmów i synchronizowania ich w etniczną całość. Wspólnie stworzymy ciekawy etniczny utwór, który z każdą kolejną minutą może wyewoluować w coś... absolutnie naszego :) Warsztaty poprowadzi Tomasz Posiadała, bębniarz z kilkunastoletnim doświadczeniem.

 1. Warsztaty muzyczne (Instrumenty perkusyjne, gitara, bas)

Prowadzący: Pan i Pani DRUMS

Limit osób: 15

Pan i Pani Drums to Bartek i Iga, którzy przyjadą do Czerwińska by razem z Wami bawić się dźwiękiem, głosem i instrumentami. Bartek i Iga prowadzą całe mnóstwo najróżniejszych warsztatów. Jeżdżą po Polsce, próbując pobudzić wśród młodych poczucie rytmu i muzyki. W trakcie warsztatów zarażą Was pasją do wspólnego grania, muzykowania i razem stworzycie jedyny w swoim rodzaju zespół!

 1. Animacja muzyczna

Prowadząca: Agnieszka Szulczak

Limit osób: 15

Odkąd pamiętasz śpiewasz? Grasz na jakimś instrumencie? Jesteś odpowiedzialny za scholę, zespół, albo grasz w pojedynkę? Posługujesz muzycznie w Kościele, na wspólnocie czy w oratorium, a nie wiesz czy robisz to dobrze? A może jesteś początkujący i jeszcze nie zdobyłeś się na odwagę, by robić to publicznie?

Spokojnie, animacja muzyczna to nie jest „czarna magia”, której nie można zgłębić. W trakcie warsztatu udzielimy sobie odpowiedzi na takie pytania jak:

- Czym się kierować przy doborze pieśni na mszę, modlitwę czy integrację?

- Jakie przepisy kościelne nas obowiązują?

- Śpiewam ja, śpiewaj ty, czyli co zrobić, aby inni zaczęli śpiewać?

- Kiedy covery są jeszcze w porządku, a kiedy granica zostaje przekroczona? Na podstawie maryjnej wersji hitu Despacito.

 1. Beatbox

Prowadzący: Kacper „Xankish” Drzeżdżon

Limit osób: 25

Beatbox to sztuka muzyczna w której nie potrzebujesz drogich instrumentów, aby uzyskać wspaniałe brzmienie i robić dobrą muzykę. To ty jesteś instrumentem, który masz zawsze przy sobie, musisz tylko to odkryć!

Beatbox to tworzenie muzyki za pomocą aparatu mowy, sztuka w której masz nieskończenie wiele możliwości – możesz łączyć elementy perkusyjne, basy, wokal oraz ogromną ilość ciekawych dźwięków. Może się tego nauczyć każdy, najważniejsza jest twoja kreatywność, praktyka, nuta pozytywnego szaleństwa oraz miłość do muzyki :)

W trakcie zajęć pokażę wam zastosowanie oraz przykłady beatboxu, zainspiruję was, nauczę podstaw oraz rozwinę waszą wyobraźnię oraz pewność siebie.

Xankish, wicemistrz Polski 2017 w beatboxie, top 8 Bydgoszcz Royal Beatbox Battle, Top 8 Gdańsk Dźwiga Muzę. Ma na swoim koncie ponad 250 występów na scenach w całej Polsce.

 1. Trzeba wiedzieć kiedy na scenę wejść” – wystąpienia publiczne

Prowadzący: Łukasz Król

Limit osób: 15

Trzeba wiedzieć kiedy na scenę wejść”, czyli jak być czujnym jak ważka i sprytnym jak łasica. Podstawy pracy konferansjera w praktyce. Chcesz spróbować swoich sił na scenie z mikrofonem w dłoni? Chcesz być jak Bałtroczyk, Prokop czy Kamel? Przyjdź i sprawdź swoje siły!

 1. HaSZ czyli sztuka dla każdego

Prowadząca: Maria Głowienka

Limit osób: 15

W średniowieczu był Internet, a święty Piotr nosił ciemne okulary. Egipcjanie tak naprawdę umieli malować, tylko się z tym kryli. Któregoś lata we Francji zabrakło jajek, bo wszyscy chcieli robić zdjęcia! A tak przy okazji – w XIX wieku też mieli Facebooka… Zadziwiające? Niesłychane? Niemożliwe? A jednak! Bo historia sztuki wcale nie musi być nudna, a z obrazów można wyczytać więcej niż mogłoby się wydawać! Poczytajmy sztukę razem :)

 1. Trochę DIY trochę ZeroWaste

Prowadząca: Małgorzata Pertkiewicz

Limit osób: 10

Przydałby Ci się organizer? Na pędzle, ołówki, markery, farby, pędzle do makijażu, pomadki a może śrubokręty? Przyjdź na warsztat Trochę DIY Trochę ZeroWaste i zrób swój kubek/pojemnik a później wykorzystaj go jak chcesz! :)

 1. Pokój zagadek „Jestem [...] niewolnikiem wolności”

Prowadzący: Grupa Bez wyjścia

Limit osób: 12

Wejdź, zamknij drzwi. Strać na chwilę wszystko, co tak cenisz i spróbuj na nowo o to zawalczyć. Nie z transparentem i okrzykiem na ustach ale z własnym umysłem i kilkorgiem braci – najsilniejszym orężem w walce o wolność.

 1. Warsztaty cukiernictwa

Prowadząca: Anna Dudzińska

Limit osób: 10

Mała porcja – wielki smak, czyli jak stworzyć ekskluzywne w doznaniach smakowych monoporcje. Podczas warsztatów cukierniczych zaprezentuję różnorodne receptury i techniki wyrobu malutkich deserów. Dodatkowo możesz nauczyć się łączenia ciekawych smaków, tekstur oraz kreatywnego dekorowania. Zapraszam serdecznie.

 1. Chcę zostać legendą! Strategia sukcesu w sporcie.

Prowadzący: ks. Marcin Koncewicz SDB

Limit osób: 30

Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałość, odpowiedzialność, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierności obowiązkom - to wszystko należy do cnót sportowca.” – Jan Paweł II

Tajemnicą sukcesu Realu Madryt, zarówno na murawie, jak i poza nią, bardziej niż pieniądze, talenty i analityka, są wartości i pasja w sercach i duszach kibiców. To tam wszystko się zaczyna i kończy.” – członek zarządu Realu Madryt

 1. Spinning

Prowadzący: Bartosz Matusiak

Limit osób: 10

Program zajęć grupowych na rowerach stacjonarnych na bazie doświadczeń treningu kolarskiego. Zajęcia w grupie bez współzawodnictwa i presji, ale za to z muzyką, silną motywacją i opieką profesjonalnego instruktora. Pomysł szybko znalazł swoich entuzjastów. Dzisiaj dyscyplina ta łączy ludzi w każdym wieku i na każdym poziomie kondycji fizycznej. I zawsze daje mnóstwo satysfakcji. Sprawdź sam.

 1. Muay Thai

Prowadzący: Maciek Skupiński

Limit osób: 16

Dla wszystkich, interesujących się Muay Thai i wszelkimi innymi sportami walki, dla tych też, którzy boksu nie lubią. Dla zapatrzonych w ideały sportowe, w swoich mistrzów i dla tych, którzy szukają swojej drogi – w sporcie i w życiu. Dla ciekawych, żądnych przygód, dla spokojnych, ustatkowanych ludzi, dla tych którzy do czegoś dążą i tych którzy czegoś żałują. Dla wierzących i nie wierzących.

Wszyscy musimy pracować nad kształtowaniem swojego ducha, by stawać się lepszymi ludźmi! Mi Muay Thai w tym pomaga. Może i komuś z was ten sport pomoże wewnętrznie się rozwijać! Pamiętajcie – „każda, nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku” ! Dlatego, bez względu na to, jak daleka jest droga, jak trudna, jak odległy cel, nie wolno się poddawać! Jedyną przegraną jest rezygnacja, wszystko inne, to krok na przód! Zawsze wysiłek przynosi owoce!

 1. Nie taka siłownia straszna, jak ją malują

Prowadzący: Mateusz Gałuszka

Limit osób: 15

Jak zacząć przygodę ze sportem? Nauka, praca, obowiązki i… sport? Jak ułożyć swoją pierwszą dietę? Dietę i zapał mam, co dalej ? Czy jeśli jestem kobietą i zacznę chodzić na siłownię, to będę mieć mięśnie jak facet?

Na te i wiele innych pytań odpowiemy sobie w trakcie naszego warsztatu. Dowiecie się też jakie są filary siłowni i jak prawidłowo wykonać rozgrzewkę oraz przysiad, martwy ciąg czy podciąganie. Żeby nie rzucać słów na wiatr całość zakończymy wspólnym treningiem. Zapraszam!

 1. Żywienie w sporcie

Prowadząca: Anna Hinburg

Limit osób: 25

Każdy z nas wie, że odpowiedni sposób żywienia odzwierciedla się w osiągnięciach sportowych poprzez odbudowę i regenerację komórek poprawiając wydolość organizmu. Zatem co jeść, aby zwiększyć przyrost masy mięśniowej lub/i by schudnąć w trakcie uprawiania sportu, w jaki sposób komponować posiłki, ile spożywać płynów podczas treningów, jak przeliczać podstawową przemianę materii oraz własne zapotrzebowanie na składniki odżywcze, czy olej kokosowy, stewia i ksylitol są zdrowe dla sportowca? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas warsztatów, które poprowadzi dr inż. Anna Hinburg, specjalista ds. żywienia człowieka, dietetyk.

 1. Pierwsza pomoc

Prowadząca: Katarzyna Bekisz

Limit osób: 15

Ktoś przy Tobie zasłabł? Kolega się poparzył? Koleżanka zraniła? A może byłeś świadkiem wypadku? Wpadłeś w panikę, nie wiedziałeś co zrobić?

Podczas tych kilku godzin spróbujemy dać odpowiedź na najważniejsze pytanie: co zrobić, zanim przyjedzie pomoc. W ramach kursu teoria i praktyka. Wszystko w przyjaznej i wesołej atmosferze. I Ty możesz zostać czyimś bohaterem!

 1. Język migowy

Prowadząca: Dominka Gębska

Limit osób: 14

Jak porozumieć się z osobą niedosłyszącą? Jak pomóc, kiedy potrzebuje ona pomocy? Zapraszamy na warsztaty z podstaw systemu językowo-migowego, podczas którego opanujesz alfabet, liczebniki oraz podstawowe zwroty, które umożliwią prymarny kontakt z osobą, dla której mowa nie jest środkiem komunikacji. Daj się ponieść gestom i emocjom! Migaj ze mną!

 1. Mediacja jako sposób na rozwiązywanie konfliktów

Prowadząca: Karolina Piasecka

Limit osób: 12

Co to jest konflikt i jakie są jego etapy? Jaka jest różnica między kompromisem a porozumieniem i czym jest mediacja? Jakie są zadania mediatora i jak tworzy się jego plan pracy? Jak być mediatorem i doprowadzić do porozumienia? Jak ja radzę sobie z konfliktem? Na warsztatach odpowiemy sobie na te wszystkie pytania i spróbujemy własnych sił na konfliktowym „polu walki”.

 1. Media – dziennikarstwo – człowiek

Prowadzący: Michał Piasecki

Limit osób: 15

- O co chodzi z tymi "fake newsami", czyli Donald Trump zamiast teoretycznego wstępu.

- Gazety - Internet - TV - czy każdy dziennikarz pracuje tak samo?

- Szum, presja, informatorzy, deadline'y i ludzka głupota. Armagedon, jako stan codzienny pracy w mediach.

- Jak się zachować, o co pytać i jak nie dać się pożreć żywcem robiąc wywiad.

- Świat 3.0, czyli skąd dziś czerpać informacje i dlaczego ze smartfona.

- „Kogo obchodzi, co dziennikarz myśli?” - dlaczego dziennikarstwo i videoblog o kotkach to nie to samo.

Chcę, by te warsztaty były prawdziwymi zajęciami praktycznymi. Minimum teoretyzowania - maksimum praktyki. To będzie symulacja życia i pracy redakcji. Będziemy ćwiczyć robienie newsów, wywiadów i wyszukiwanie informacji. Trzeba będzie myśleć szybko, działać odważnie i - jak w życiu - cały czas uważać, by nie dać się zrobić w trąbę. Będą filmiki, przekraczanie własnych barier i goście specjalni. Obiecuję, że nie będziecie się nudzić i zrozumiecie, dlaczego dziennikarstwo najlepiej sparafrazował Bohdan Łazuka mówiąc w filmie "Chłopaki nie płaczą", że "Ty nie masz ich lubić, ani oni ciebie. Ty masz k.. kontrolować sytuację!". Będzie fajnie - zapraszam! PS. Na warsztaty proszę koniecznie zabrać smartfony;).

 1. Jak pisać, żeby Cię czytali

Prowadzący: Paweł Koziński

Limit osób:

Podczas warsztatów poznacie teoretyczne podstawy psychologii lektury. Dowiecie się czym różni się prasa dla kobiet od prasy dla mężczyzn, jak postrzegamy kolory, dlaczego tak ważne jest umiejscowienie materiału prasowego oraz samo jego zaplanowanie. Ponadto przedyskutujemy na podstawie materiałów szkoleniowych dlaczego jedno zdjęcie mówi czasem więcej niż tysiąc słów, i czemu to, co czytamy musi się zgadzać z tym, co widzimy. Podsumowaniem warsztatów będzie przygotowanie materiału prasowego pod tytułem „Campo Bosco – Wolność jest w Nas”.

 1. Rynek pracy – pierwsza praca

Prowadzący: Marek Jurkiewicz

Limit osób: 30

Chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej o oczekiwaniach pracodawców, poszukiwaniu satysfakcjonującej pracy, odpowiednim przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej i planowaniu ścieżki awansu? Nurtują Cię pytania dotyczące dalszego kierunku kształcenia? Jaka branża pozwoli Ci na swobodne wejście na rynek pracy? Jak zbudować atrakcyjne CV?

Na te i wiele więcej pytań odpowie Ci Marek Jurkiewicz – Dyrektor Zarządzający Infopraca.pl, lider i mentor z ponad 18-letnim doświadczeniem w budowaniu i zarządzaniu średnimi i dużymi firmami o zasięgu międzynarodowym. Ekspert i coach dla wielu startupów oraz członek komisji oceniających w konkursach. Promuje podejście do działania w oparciu o wartości takie jak szacunek, etyka i pokora.

 1. Szczęśliwi, którzy.... Recepta na szczęście.

Prowadzący: Ewelina i Kuba Kamińscy

Limit osób: 20

Każdy z nas poszukuje szczęścia. Ty również. Jest to najgłębsza potrzeba naszego serca. Czy szczęście da się zmierzyć? Jak je odnaleźć? Co się na nie składa? Co nam przeszkadza je osiągnąć? Które drogi prowadzą do szczęścia? Co zrobić, by być szczęśliwym? Co o szczęściu mówi Biblia? Zapraszamy po receptę na warsztaty, które poprowadzą Ewelina i Kuba Kamińscy.